luni, octombrie 12, 2026
7 C
Satu Mare

Un polițist în timpul liber, în căutarea unei femei DISPĂRUTĂ din Satu Mare: ce s-a întâmplat

Surse

În Satu Mare, familia unei femei de 58 de ani a trăit momente de îngrijorare după ce Klara Todor a dispărut pe 18 iunie. Femeia nu s-a prezentat la locul de muncă și nu a mai răspuns la telefon, iar sora acesteia, în vârstă de 51 de ani, a alertat poliția, declanșând o amplă căutare.

După două zile de eforturi, autoritățile au continuat să verifice indicii și să ceară sprijinul comunității. În timpul acestor demersuri, un polițist aflat în timpul liber a observat pe o stradă din oraș o femeie dezorientată.

A abordat-o cu calm, a solicitat imediat sprijinul unui echipaj și a transmis locația pentru intervenție. Femeia a fost identificată în siguranță și predată familiei sale. Sindicatul Europol a transmis felicitări agentului, subliniind că adevărata voce a poliției se regăsește în acțiunile sale și în vigilența cetățenilor, chiar și în afara orelor de serviciu.

Până în prezent, autoritățile nu au dezvăluit detalii despre motivul dispariției, însă nu se află în pericol imediat. Cazul Klara Todor este prezentat ca un exemplu de colaborare între familie, comunitate și forțele de ordine, care au reușit să asigure siguranța persoanelor vulnerabile în condiții de presiune.

Hot this week

Accident pe un pod din Satu Mare: ce a recunoscut un șofer de 74 de ani

Un bărbat în vârstă de **74 de ani** a...

În Negrești-Oaș, o ceartă aparent banală a degenerat: ce ar fi declanșat conflictul

Un conflict izbucnit într-o gospodărie din zona Negrești-Oaș, aparent...

Dosarul de la Halmeu se extinde: ce se știe despre noile rețineri

Procurorii Direcției Naționale Anticorupție (DNA) – Serviciul Teritorial Oradea...

Ghiță Munteanu a urcat pe scena Capricci: ce au făcut sătmărenii până târziu

Restaurantul Capricci din Satu Mare a fost plin vineri...

Primul crematoriu uman din Satu Mare, propus într-un complex funerar. Ce prevede proiectul

Municipiul Satu Mare ar putea găzdui primul crematoriu uman...

Topics

În Negrești-Oaș, o ceartă aparent banală a degenerat: ce ar fi declanșat conflictul

Un conflict izbucnit într-o gospodărie din zona Negrești-Oaș, aparent...

Dosarul de la Halmeu se extinde: ce se știe despre noile rețineri

Procurorii Direcției Naționale Anticorupție (DNA) – Serviciul Teritorial Oradea...

Ghiță Munteanu a urcat pe scena Capricci: ce au făcut sătmărenii până târziu

Restaurantul Capricci din Satu Mare a fost plin vineri...

Primul crematoriu uman din Satu Mare, propus într-un complex funerar. Ce prevede proiectul

Municipiul Satu Mare ar putea găzdui primul crematoriu uman...

Lemnele de foc au aprins disputa la IPJ Satu Mare: ce prevedea procedura contestată

O procedură privind evidența lemnelor folosite pentru încălzirea posturilor...

Primul „Weekend de Carte” ajunge la Satu Mare: ce îi așteaptă pe cititori

Casa Meșteșugarilor din Satu Mare va găzdui, în perioada...

Related Articles

Popular Categories